BAT POLSKA WŚRÓD KRAJÓW CENTRAL EUROPE NORTH AREA

Polska jest rynkiem należącym do klastra Europy Środkowo Północnej - Central Europe North Area, w którego skład poza Polską wchodzą Niemcy, Austria, Szwajcaria oraz Litwa, Łotwa i Estonia. Realizujemy nasze cele strategiczne w ramach area w taki sposób, aby prowadzić biznes do wzrostu, stawiać czoła nowym wyzwaniom i tworzyć nieograniczone możliwości rozwojowe dla naszych pracowników.

Odwiedź naszą globalną stronę kariery bat-careers.com i sprawdź międzynarodowe możliwości!

Warszawa
Augustów
Ostrzeszów
Poznań
BAT W POLSCE

W Polsce Grupę British American Tobacco tworzą trzy spółki: British American Tobacco Polska Trading Sp. z o.o. (biuro w Warszawie oraz Siły Sprzedaży w całej Polsce), British-American Tobacco Polska S.A. (fabryka w Augustowie) oraz grupa Chic (biuro i fabryka w Ostrzeszowie, R&D w Poznaniu oraz Sieć Sprzedaży w całej Polsce).

Sprawdź jakie możliwości rozwoju w naszym dynamicznym biznesie mamy dla Ciebie!

 
British American Tobacco
Polska Trading w Warszawie

Od 2017 roku nasze warszawskie biuro stało się nie tylko sercem komercyjnej spółki w Polsce, ale również siedzibą wiodącego rynku w nowej strukturze obejmującej Europę Północno-Centralną (z ang. NCEA – Northern Central Europe Area).

Ta zmiana umacnia naszą pozycję oraz tworzy międzynarodowe możliwości rozwoju dla naszych pracowników. W naszym warszawskim biurze pracują specjaliści różnych dziedzin, managerowie zarządzający firmą oraz osoby wspierające pracę komercyjnej części naszego biznesu. W biurze oraz w ramach Sił Sprzedaży zatrudniamy ok. 900 pracowników.

Chcemy dostarczać produkty wysokiej jakości, odpowiadające zróżnicowanym potrzebom klientów, dlatego tak duży nacisk kładziemy na rozwój, inwestując od kilkunastu lat w działalność w Polsce.

Obecnie zajmujemy drugą pozycję na polskim rynku, pod względem sprzedaży detalicznej i jako pierwsza międzynarodowa firma tytoniowa w Polsce, wprowadziliśmy nowy model sprzedaży –  sprzedaż bezpośrednią do kilkudziesięciu tysięcy punktów sprzedaży.

 
British American Tobacco
Polska S.A. w Augustowie

Fabryka w Augustowie to jedna z najważniejszych fabryk British American Tobacco na świecie. Tutaj ma miejsce kompleksowy proces produkcyjny: od momentu dostawy liści tytoniowych, aż po wytworzenie gotowego produktu.

Rocznie produkujemy około 50 miliardów sztuk papierosów, naszą produkcję charakteryzuje ogromna różnorodność oraz dbałość o wysoką jakość każdej z produkowanych marek.

Sercem fabryki w Augustowie jest dział produkcji wraz z działami jakości, logistyki i harmonogramowania oraz inżynieringu. Pracują u nas eksperci w dziedzinie nowych technologii, w tym specjaliści z różnych krajów i kultur. Koncentrujemy się na wdrażaniu nowoczesnych technologii i ciągłym doskonaleniu naszej kadry.

W Augustowie pracuje ok. 1 400 pracowników. Jesteśmy liderem we wdrażaniu nowych standardów jakości. Wszystkie obszary działania zakładu (m.in. procesy produkcji, dystrybucji i zarządzania) odbywają się w zgodzie z wdrożonymi standardami Zintegrowanego Systemu Zarządzania obejmującego ISO 9001 (zarządzanie jakością), ISO 14001 (zarządzenie środowiskiem), OHSAS 18002 (zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy).

 
Chic Sp. z o.o. S.K.A.
w Ostrzeszowie

Od 2015 roku do Grupa CHIC dołączyła do British American Tobacco. W skład grupy wchodzą: eSmoking World, czyli największa multibrandowa sieć sprzedaży e-papierosów w Europie, eSmoking Liquids jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie specjalizujących się w produkcji płynów nikotynowych, zlokalizowany w Rojowie, niedaleko Ostrzeszowa oraz instytucja badawczo-rozwojowa - eSmoking Institute.

STRATEGIA I WARTOŚCI
 
STRATEGIA
BRITISH AMERICAN TOBACCO

To, co wyróżnia British American Tobacco od pozostałych firm na rynku, to Strategia i Wartości. To one stanowią nasz fundament w prowadzeniu odpowiedzialnego społecznie i stabilnego biznesu, który tworzy przyszłość naszej branży.

Tytoń pozostaje fundamentem naszej działalności biznesowej i w dalszym ciągu dostarcza nam możliwości do osiągania zysków i wzrostów. Jesteśmy również zaangażowani w rozwijanie i promowanie produktów nowej generacji i innych produktów nikotynowych.

 
WARTOŚCI
BRITISH AMERICAN TOBACCO

Jako pracownicy British American Tobacco działamy według wspólnych zasad. Chcemy, aby nasze działania i zachowania opierały się na wartościach wypracowanych przez organizację.

Cztery określenia świetnie oddające kulturę naszej firmy i panującą w niej atmosferę świetnie opisują nasze cztery wartości:

DUCH PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

WOLNOŚĆ PRZEZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

OTWARTOŚĆ

SIŁA PŁYNĄCA Z RÓŻNORODNOŚCI

bat na świecie

Firma powstała w 1902 roku za sprawą Jamesa „Bucka” Duke’a jako spółka joint venture brytyjskiej Imperial Tobacco Company i jej amerykańskiego konkurenta American Tobacco Company. Pomimo swojej nazwy pochodzącej od siedzib firm, które ją założyły, British American Tobacco powstała po to, by prowadzić działalność poza granicami Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych i weszła na rynki wielu krajów Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej i Europy kontynentalnej.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej globalnej strony kariery, gdzie opisujemy jakie możliwości stwarzamy dla naszych pracowników na całym świecie!

British American Tobacco rozpoczęła swoją działalność z jednym, konkretnym celem:
„ZOSTAĆ NAJLEPSZĄ FIRMĄ NA ŚWIECIE W ZASPOKAJANIU POTRZEB KONSUMENTÓW”
200
rynków, gdzie sprzedawane są nasze marki
663MLD
sztuk papierosów sprzedanych na całym świecie
200
marek
60rynków
gdzie jesteśmy liderem
44fabryk
w 41 krajach
55 000
pracowników na całym świecie
11.6MLN
funtów przekazanych na cele charytatywne i społeczne
32 170MLN
funtów podatków odprowadzonych do budżetów Państw
45 872MLN
funtów rocznego obrotu brutto